Zasady • HuráLiga siatkonogi w Brnie • HuráLiga.cz

HuráLiga siatkonogi w Brnie

Zasady

• Liga składa się z 8 rund. Co tydzień rozgrywany jest jeden mecz. Losowanie przebiega  systemem szwajcarskim.

• Każdy mecz rozgrywany jest na trzy zwycięskie sety, do 10 punktów każdy. (10 punktów to pułap, czyli może zakończyć się wynikiem 10:9).

• W lidze nie ma oficjalnych piłek. Jeżeli przeciwnicy nie zgodzą się co dowyboru  piłki, w każdym secie naprzemiennie będzie używana piłka innej pary. O piłce do pierwszego seta decyduje „rzut monetą”.

• Za każdy wygrany mecz para otrzymuje 1 punkt w tabeli wyników.

• Jeśli nie możesz uczestniczyć w następnej rundzie, użyj w sekcji harmonogram przycisku „Opuść rundę”. Gdy będziesz gotowy, aby ponownie dołączyć do ligi, użyj w harmonogramie przycisku „Rozegrać rundę"

• Po rozlosowaniu każdej rundy użyj ikony czatu, aby skontaktować się z przeciwnikiem i ustalić datę meczu.

• Po ustaleniu daty meczu, potwierdź ją za pomocą ikony kalendarza, aby inni gracze i organizatorzy mogli ją zobaczyć.

• Jeśli nie możesz znaleźć wolnego terminu w bieżącym tygodniu, możesz przesunąć datę meczu (w miejsce terminu wybierz odłóż). i rozegrać go do daty losowania następnej rundy (np. 1. runda musi być rozegrana przed losowaniem 3. rundy ). Jeśli mimo to porozumienie się nie powiedzie i mecz się nie odbędzie, żaden z przeciwników nie zdobędzie punktu.

•  Jeśli twoi przeciwnicy potwierdzą termin i nie pojawią się na meczu, domyślnie wygrywacie. W takim przypadku konieczne jest udokumentowanie potwierdzenia od przeciwnika.

• W przypadku, gdy przeciwnicy są nieaktywni podczas ustalania terminu meczu, domyślnie wygrywasz walkowerem. Organizator zawsze rozstrzyga tą sytuację.

Jeśli wynik meczu nie został wprowadzony w wyznaczonym czasie po rozegraniu spotkania, mecz zostanie automatycznie zamknięty i oceniony. Ocena odbywa się ściśle według zasad automatycznej oceny meczu. Mecz może być powtórnie rozpatrzony, jeśli w ciągu dwóch dni od zakończenia oceny zostanie wniesione odwołanie na adres info@huraliga.cz